Materská škola Čs. brigády
Bublinka

Edukácia

Výchova a vzdelanie

Najvyšším kurikulárnym dokumentom pre výchovu a vzdelanie detí predškolského veku je Štátny vzdelávací program pre predprimárne vzdelávanie. Predstavuje východisko a záväzný dokument pre vytvorenie školských vzdelávacích programov - kurikulárnych dokumentov pre obsah výchovy a vzdelávania v jednotlivých MŠ s ohľadom na ich lokálne podmienky.

MŠ má vypracovaný Školský vzdelávací program

POZRIME SA DETI, KAM BUBLINKA LETÍ...

( je prístupný rodičom na informačnej nástenke MŠ )

Naším cieľom je:

Hlavný cieľ  MŠ (poslanie) nie je doviesť deti na rovnakú výkonnostnú úroveň, ale vytvoriť čo najlepšie podmienky pre prirodzený osobnostný rozvoj, zmysluplný život a edukáciu každého dieťaťa MŠ.

Hodnoty školy:

•  MŠ rešpektuje identitu dieťaťa a garantuje jeho základné práva (diverzitu, rovnosť príležitostí)
  •  MŠ uľahčuje integráciu a zvažuje handicap ako edukatívnu hodnotu
  •  MŠ si vysoko cení participáciu všetkých účastných (rodičia, pracovníci MŠ, ostatní) na výchove a vzdelávaní detí

Vlastné ciele výchovy a vzdelania MŠ

1. podpora v progresívnom objavovaní, poznávaní a kontrolovaní vlastného tela,
  2. pomoc emocionálnemu a sociálnemu rozvoju a prispôsobeniu dieťaťa (pozitívne sebahodnotenie, samostatnosť, sebavyjadrenie, riešenie bežných sociálnych situácií, rozvoj medziľudských vzťahov),
  3. podpora vzťahu k poznávaniu a učeniu sa a poskytnutie podmienok na samostatné učenie sa a poznávanie okolitého sveta,
  4. podpora v oblasti komunikatívnych a intelektových spôsobilostí súvisiacich s ďalším vzdelávaním,
  5. zdokonaľovanie a rozvoj individuálneho (seba)vyjadrenia a tvorivých spôsobilostí v oblasti expresívnej

Aktivity

Po Ut St Št Pia So Ne

Mobilná aplikácia

Sledujte informácie z nášho webu na svojich inteligentných telefónoch. Využívajte našu novú mobilnú aplikáciu - V OBRAZE.

Aktuálne počasie

dnes, utorok 28. 9. 2021